Tesettür Giyimde Sezona Yansıyan Abiye Elbiseler « Ayrıntı TV

5 Ekim 2022 - 05:44

Tesettür Giyimde Sezona Yansıyan Abiye Elbiseler

Tesettür Giyimde Sezona Yansıyan Abiye Elbiseler
Son Güncelleme :

04 Ağustos 2018 - 23:04

38 views

Bayanların her zaman ilgi odağı olan, markaların kreasyonlarında göz gezdirdikleri kıyafetlerden biridir abiye elbiseler… Düğün, nişan, mezuniyet, davetler ve organizasyonlarda en şık ve zarif olabilmek için tercih edilen abiye kıyafetler, her sezon farklı tasarımlarla dikkat çekmektedir.

 

Tesettür Giyimde Abiye Elbiseler

 

Moda sektöründe tasarımcıların büyük yer verdikleri abiye kıyafet modellerinde tesettür giyinmeyi benimseyen bayanlar unutulmamaktadır. Her mevsime göre ruha hitap eden tesettür abiye tasarımlar, bayanların gözdesi olmaktadır. Tesettür abiye kıyafet seçenekleri içerisinde bayanlar, en çok elbise modellerini tercih etmektedirler.

 

Markaların Zarif ve Şık Kreasyonları İnternette

 

İçinde bulunduğumuz yüzyılın nimetlerinden biri olan internet, bayanlara çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Tesettür giyinmeyi tercih eden bayanlar, beğendikleri markaların ürünlerini internet üzerinden satın alma avantajını yaşamaktadırlar. Tesettür giyinen bayanların zarif, şık ve en yeni modelleri www.alyadua.com sitesinde bulabilmeleri mümkündür.

 

Sezona Damga Vuran Tesettür Abiye Elbiseler

 

Tesettür giyimde bu sezon farklı olduğu kadar şık olan tasarımlar, sezona damga vurmaktadır. Tesettür giyinen bayanların www.alyadua.com sitesinde bulabilecekleri, sezona yansıyan modelleri şöyle sıralayabiliriz.

 

Pelerinli Tesettür Abiye Elbiseler: Bu sezon neredeyse her tasarımda görebileceğiniz pelerin modası, tesettür abiye kıyafetlerde göze çarpmaktadır. Pelerin detayları, abiye elbiselerde omuzlardan aşağıya doğru ya da şal gibi elbiseyi kaplayan modeller olarak yer almaktadır. Boyundan bağlı şal gibi olan modellerde pelerini daha sonra çıkarabilme avantajı bulunduğu için farklı bir hava katabilir. Omuzlardan aşağıya doğru inen pelerin modelini ise, nişan veya düğünlerde giyerek şık ve zarif olabilirsiniz.

 

Tül Tesettür Abiye Elbiseler: Tüller, daha önceleri moda sektöründe sadece gelinliklerde ve nişan kıyafetlerinde kullanılırdı. Ancak günümüzde moda tasarımcıları tül detayları günlük kıyafetlerde de kullanmaktadır. Elbiselerde, bluzlarda ve pantolonlarda tül detayları görebilmek mümkündür. Abiye kıyafetlerde tül detaylardan bahsedecek olursak; tesettür abiye kıyafetlerin etek kısımlarında ve bazı modellerde kol kısımlarında kullanılan tül kumaşlar modern şıklığı yansıtmaktadır diyebiliriz.

 

Kolları Volanlı Tesettür Abiye Elbiseler: Volan kol modası günlük kıyafetlerden sonra abiye kıyafetlere de sıçradı diyebiliriz. Özellikle abiye elbiselere hareket katan volan kollu modeller, tesettür giyinen bayanların beğenisini kazanmaktadır. Volan kollar, geniş veya bilek kısmından genişleyerek oluşturulan iki model şeklinde yer almaktadır. Tesettür giyinmeyi tercih eden bayanlar zevklerine göre tercih yapabilirler.