Ünlü baklavacı Serdar Seyidoğlu FETÖ imamı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı « Ayrıntı TV

24 Mart 2023 - 06:49

Ünlü baklavacı Serdar Seyidoğlu FETÖ imamı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı

Ünlü baklavacı Serdar Seyidoğlu FETÖ imamı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı
Son Güncelleme :

30 Eylül 2016 - 23:13

4.934 views

İstanbul’da 87 adliye personeli hakkında gözaltı kararı alındı. Gözaltına alınan Seyidoğlu baklavalarının yöneticisi Serdar Seyidoğlu ile 2 öğretmenin adliye imamı olduğu öne sürüldü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ’nün adliyelerdeki yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturmada mübaşir ve katiplerin aralarında bulunduğu 87 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Savcılığın talimatıyla harekete geçen Organize Şube ekipleri, 10 ilde operasyon başlattı.
İstanbul, Bakırköy, Gaziosmanpaşa, Büyükçekmece adliyeleri ile Danıştay Genel Sekreterliği’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda adreste arama yapıldı.
Operasyon kapsamında 70 adliye çalışanı gözaltına alındı. Operasyon kapsamında 12 kişi aranırken, 5 kişinin daha önce tutuklandığı ortaya çıktı.
Katip ve müşabirlerin imamlığını, gözaltına alınan Seyidoğlu Baklavaları’nın yöneticisi olan Serdar Seyidoğlu ile İstanbul’da öğretmenlik yapan Y.Ş. ve D.K.’nın yaptığı öne sürüldü.

GEÇEN HAFTA 100 ADLİYE PERSONELİ GÖZALTINA ALINMIŞTI
Geçen hafta da Anadolu ve Bakırköy Adalet Sarayı’nda Adalet Sarayı’nda görev yapan 100 adliye personeli gözaltına alınmıştı.
Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.
FETÖ’nün adliye yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonda 365 şüpheli gözaltına alınmış, ByLock programı kullandığı tespit edilen 122 kişi tutuklanmıştı.
Kaynak: HaberTürk – Nihat ULUDAĞ-Veli SARIBOĞA/ İSTANBUL