reklam
reklam
DOLAR 32,2017 % -0.01
EURO 35,0172 % 0.01
STERLIN 40,9145 % 0.01
FRANG 35,4295 % 0.07
ALTIN 2.505,28 % 0,18
BITCOIN 67.065,27 0.281
reklam

Avrupa Konseyi Kayseri’de toplanıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Avrupa Konseyi Kayseri’de toplanıyor
reklam

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Türkiye’yi Avrupa’da temsil etme noktasında Kayseri’de bir ilk olacak Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin Kayseri’de düzenleneceği müjdesini verdi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
İlk defa Avrupa Birliği ülkelerinin katılımcılarını Kayseri’de misafir edeceklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu yapılacak olan toplantı ile ilgili şunları söyledi: “9 yıldır Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde ülkemizi temsilen görev yapıyorum. Avrupa Konseyi her yıl Fransa’nın Strazburg şehrinde düzenleniyor. Davetimiz üzerine teklifimiz, kabul edildi ve Avrupa Birliği’nin Bölgeler Meclisi Toplantısı ilk defa Kayseri’de yapılacak. Belli kişilerin, belli ülkelerden katılacağı, herkese açık olmayan, önemli kararların alınacağı toplantımız 4 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Bu Kayseri için, Melikgazi için son derece önemli. Çünkü Avrupa Birliği’nin toplantısı önceden akredite edilen, belli alanlarda yapılıyor. Bu bizim için önemli bir toplantı. Kayseri’nin ve Melikgazi’nin özellikle Avrupa Birliği’nde temsil edilmesi, ülkemizin menfaatlerinin bu toplantıda konuşulması ve sesimizin en gür şekilde çıkması son derece önemli. Dolayısıyla Avrupa Birliği’nin toplantısının bir ayağının Kayseri’de yapılması bizi son derece heyecanlandırıyor. Hayırlara vesile olmasını dilerim. Alacağımız kararlar ülkemizin menfaatlerine olsun inşallah.”

reklam

YORUM YAP