Organlarıyla üç kişiye hayat verecek « Ayrıntı TV

5 Ekim 2022 - 06:12

Organlarıyla üç kişiye hayat verecek

Çanakkale’de tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen kadının karaciğeri ve iki böbreği Bursa’da üç hastaya nakledilmek üzere alındı

Organlarıyla üç kişiye hayat verecek
Son Güncelleme :

03 Eylül 2016 - 23:01

326 views

Alınan bilgiye göre, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Evciler köyündeki tarlalarında beyin kanaması geçiren Hanife Özgen (64), 27 Ağustos’ta Çanakkale Devlet Hastanesine kaldırıldı. Özgen’in hastanede tedavisi sürerken beyin ölümü gerçekleşti.

Hastanenin Organ Nakli Koordinasyon Merkezinde görevli doktorlar, kadının yakınlarıyla görüşülerek onaylarının alınmasının ardından organ nakli için işlemleri başlattı.

Hanife Özgen’in karaciğeri ve iki böbreği alınarak, üç hastaya nakledilmek üzere Bursa’ya götürüldü.

Çanakkale Organ Nakli İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, yaptığı açıklamada, kadının ailesinin organ nakline onay verdiğini söyledi.

Bunun üzerine organların uygun hastalara nakledilmek zere alınması için çalışma başlattıklarını ifade eden Ülkü, “Hanife Özgen’in ailesi duyarlılık göstererek organlarıyla başkalarının sağlıklı yaşaması konusunda bir karar verdiler. Organlarını bağışladılar. Buradan kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine sonsuz teşekkür ediyorum. Karaciğeri ve bir böbreği Uludağ Üniversitesi Hastanesinde, bir diğer böbreği de Bursa Acıbadem Hastanesinde bekleyen hastalara nakledilecek.” diye konuştu.

Kaynak adres : http://www.haber7.com/saglik/haber/2107922-organlariyla-uc-kisiye-hayat-verecek